Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

2022'de Hedefiniz Yıldızlar Olsun; Ama Siz Güneşe Gidin!

2022'de Hedefiniz Yıldızlar Olsun; Ama Siz Güneşe Gidin!

1- Hedefe giden yolu planlamak ile işe başlayalım. Yapacağınız çalışmaları belirlemelisiniz. Günlük, haftalık, aylık planlar yapılmalı ve biran önce uygulanmalıdır.

2- Hedefe giden yol siz olmadan tamamlanamaz. Unutmayın ki bunu ancak siz başarabilirsiniz. Kimsenin sizin yerinize bu yolu tamamlamasının mümkün olmayacağı gibi elleriniz cepte şansı beklemenizde yalnızca hayal kırıklığı ile sonuçlanacaktır.

3- Çalışmalarınızda başarılı olup olmadığınızı görmek için sabırla sonuçları beklemeli, çıkan yanlışları düzeltmeli ve sebatkar olmalısınız.

4- Çevrenizdeki insanları doğru seçmelisiniz. Etrafımızdaki ilk beş kişinin ortalamasıyız. Bu yüzden arkadaşlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Arkadaş grubunuz sizi teşvik mi ediyor, alımı koyuyor? Verdiğiniz cevabı uygulamaktan çekinmemelisiniz. Bu hayat yalnızca sizin..

5- Öğrenme metotları sahiplenin. Çalışmalarınızı sıradanlık ve rastgelelikten uzak tutun.

6- Uzman insanların tavsiyelerine kulak verin.

7- Anne ve babalarınızla ters düşmeyin. Niyetlerinin iyi olduğunu unutmayın. Yöntemleri sizi üzüyor yeteri kadar destek almadığınızı düşünüyorsanız sessizliği tercih edin. Ne olursa olsun ailelerimize karşı sabırlı olmak, gerektiğinde alttan almayı bir görev edinmek zorundayız. Siz istediğiniz bir ebeveyn olabilirsiniz ama ailenizi değiştiremezsiniz. Bununla çekişmek yerine kabul etmelisiniz.

8- Başarısız olduğunuzda pes etmek yerine daha güçlü adımlarla ilerlemelisiniz. Edison’un ampulü ilk denemede bulmadığını hatırlıyorsunuz değil mi? Her deneme yeni bir başlangıç olmalı..

9- Başarının bir diğer geçtiği yol ise; istikrardır.. Sürekli ve dengeli ilerlemek gerekir.

10- Zamanınızı çok iyi kullanın. “Sonra..” diyerek ertelenen her işin “yapılmamış..” bir iş olduğunu unutmayın.

 

 

Sizi hedefinizden alıkoyan her ne ise onu terkedecek irade yetisine sahip olduğunuzu unutmayın. “Ben yapamıyorum, olmuyor..” gibi ifadelerden uzaklaşın. Devamlı gayenizi, hak ettiğiniz hayatı zihninizde ve kalbinizde tutabilirseniz bahanelerin esiri olmaktan kurtulabilirsiniz. Aksi halde zihin hoşuna gidecek boş şeylerle meşgul olmayı tercih edecektir.

 

Unutulmamalıdır ki; başarmaktan başka çaresi olmayan bir dünyada yaşamaktayız. Başarısızlık durumunda kimse ödünç bir başarı vermeyecektir, verilse dahi uzun vadeli olmayacaktır. Başkasının başarı gölgesinde yaşamak, onunla övünmek, geçici ve faydasız bir uğraş olacaktır.

 

“Hayatını anlamlı, kalıcı, sağlam ve isabetli temeller üzerine kuramayan insan; boşu boşuna başarı beklemesin. Başarı hiçbir zaman kapısını çalmayacaktır.”

J.J. Rousseau

 

2022'de gireceğiniz sınava; profesyonel bir sistem, öğrenci merkezli ve kişiye özel eğitim ve ayrıca yıl boyu rehberlik desteği ile hazırlanmak isterseniz Tekuzem online kurs programları hakkında ücretsiz ve detaylı bilgi alabilmek için hemen tıklayın

Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı