Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

5 Adımda Kendini Keşfetmeye Var mısın?

5 Adımda Kendini Keşfetmeye Var mısın?

KEŞFE ÇIKMADAN ÖNCE BİRAZ DÜŞÜNELİM:

1- Geçmişte neredeydim?

2- Şu an neredeyim?

3- Olmak istediğim yer neresi?

 

Hepimiz içimizde muhteşem bir güçle yaşarız. Genellikle bu gücü yaşamımız boyunca hiç kullanmamışızdır. Gücün kaynağı aklımızdan, bilinçaltımızdan ve ruhumuzdan gelir. O güce ulaştığımızda yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. Ruhsal enerjimizi devreye sokmak ve gücümüzü keşfetmek için 5 yöntem:

1- Kendini Tanı

Kendini tanı der sık sık Büyük Bilgin Sokrates.. ‘’ Kendini tanı, o zaman başkalarını ve evreni de tanıyacaksın’’   
Kendini tanımak neye ihtiyacın olduğunu ve neye ihtiyacın olmadığını bilebilmektir. Şöyle bir düşün bakalım, ne yaparken zamanın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsun; kendini canlanmış, üretken ve mutlu hissediyorsun? Sen bu dünyadan uçup gittiğinde, geride nasıl bir iz bırakmak istiyorsun? Çok yorgunsun, moralin bozuk. Böyle durumlarda bile neyi yapmaktan zevk alırsın? Sen aslında kimsin? Bunlara cevap verebildiğinde içindeki gücün de büyüklüğünü fark edeceksin. İyi yönlerini de kötü yönlerini de kendine itiraf etmekten asla utanma.  Çünkü sen; tüm bu özelliklerinle ‘’sensin’’..

2- Pozitif Enerjiye Odaklan

İçindeki güç, pozitif enerjiye bağlı ve sen negatif enerji ile çepeçevre sarılmışsan bu enerjiden hemen uzaklaşmalısın. Pozitif enerjiye odaklanmak için yapman gereken tek şey pozitif düşünmektir. Pozitif düşünen insan, olayları mantık çerçevesinde değerlendirir ve iyi şeyler olacağına inancı her zaman yüksektir. Yapamam cümlesini kuran insanlar farkında olmadan beyne ‘’yapma’’ sinyali gönderir. Beynin düşündüğümüz kelimeleri olumlu – olumsuz diye ayırma yeteneği yoktur. Ve olumsuz bir eylemi o an gerçekleştirmek için harekete geçer. Pozitif düşünürsen pozitifi kendine çekersin cümlesinin bilimsel açıklaması da budur. Beynimizi yönetmek bizim elimizde ve hepimiz iyi birer yöneticiyiz.

3- Geçmişteki Başarılarını Hatırla

Geçmişteki başarılarını hatırlamak, yine başarabileceğinin en büyük ispatıdır. ‘’Daha önce yaptıysam yine yapabilirim’’ düşüncesi insana inanılmaz bir özgüven hissi verir. Hatta zaman zaman bunları birileriyle paylaşabilirsin. Anlattıkça en ince detaylara kadar hafızan kaydedecek ve tekrarını yapabileceğine olan inancın giderek artacaktır.

 

4- Aklını Özgür Kıl!

Hayal gücünü sınırlama ve ona neyi düşünmesi gerektiğini söyleme. Hayal gücün özgür kaldığında, ilk etapta hiç bir fikir akıllıca ve mantıklı gelmeyebilir. Fakat sonunda aklın özgürce düşünmeye başlar. Kural yok, sınırlar yok, yapamayacağın hiçbir şey yok. Şimdi odaklan.. Bu sayede içindeki o büyük güç ortaya çıkacak.

 

5- Ve son adım..   

"Bir Yol Çiz Kendine, Ve Mutlaka Kendi Seçtiğin Olsun..’’

Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı