Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene
Tekes Nasıl Kullanılır?

TEKES’İN SİZİ HEMEN TANIMASINA İZİN VERİN!

Tekes sadece size özel çalışır. Bu yüzden ilk kayıt olduğunuzda, sizden istenilen bazı çalışmaları yapmanız oldukça önemlidir. Bu çalışmalar, ana sayfanızda bulunan bekleyen görevler içerisinde de yer almaktadır. Siz çalışmaları yaptıkça Tekes zaten sizi tanır ancak ilk girişte sizi hemen tanıması ve zaman kaybetmeden size özel program oluşturması için; eğitim analizine katılmanızı, seviye belirleme sınavlarını tamamlamanızı ve takvim oluşturmanızı öneririz. Şimdi kısaca bu çalışmaların faydasından kısaca bahsedelim.

ÖĞRENME KARAKTERİNİZİ OLUŞTURUN!

Öncelikle analiz testleri sayfasında bulunan eğitim analizine katılmalısınız. Yaklaşık 5 dakika sürecek bu testin sonucunda öğrenme karakteriniz keşfedilecek ve size uygun verimli çalışma tekniklerini tespit etmiş olacağız. Ayrıca bu analize göre; ne sıklıkla tekrar etmeniz gerektiği ve nasıl mola planı yapmanız gerektiği gibi detaylar da belirlenmiş olacaktır. Testi tamamladıktan sonra, yine sol menüde bulunan rehberlik alanından, öğrenme yapınızı ve size özel çalışma önerilerimizi görebilirsiniz. Bazı değerlerinizin istenilenin altında veya üzerinde çıkması durumunda ise; ilgili mini analize girerek o değeri daha detaylı ölçmenizi öneririz.

SEVİYENİZE GÖRE EĞİTİM İÇİN, SEVİYENİZİ BELİRLEYİN!

Öğrenme kimliğiniz oluştuktan sonra her kazanımdaki seviyenizin tespit edilmesi gereklidir. Seviyeniz tespit edildiğinde, her konuda ayrı ayrı olmak üzere; o konu için hangi çalışmaları hangi sırayla yapacağınız, o konu için ne kadar zaman harcayacağınız ve o konudan 1 birimlik çalışmada ne kadar puan elde edeceğiniz belirlenir. Bu ve benzer durumlardan dolayı, Tekes’in kazanım bazlı seviyenizi bilmesi, size özel çalışma programı sunabilmesi için çok önemlidir. Seviyenizi seviye belirleme sınavlarına katılarak belirleyebilirsiniz. Tavsiyemiz bu sınavlara katılmanızdır; ancak zamanınızın olmadığı durumlarda veya aktif sınav olmaması halinde, kampüs menüsünden ders dünyasına girerek de manuel olarak seviyenizi güncelleyebilirsiniz. Manuel güncelleme alanını kullanacak olursanız sadece seviyenizden emin olduğunuz seviyeleri değiştirmenizi öneririz.

ÇALIŞABİLECEĞİNİZ ZAMANLARI BİLDİRİN!

Seviyenizi güncelledikten sonra, takvim oluşturma menüsünden, 1 haftadaki çalışabileceğiniz gün ve saat aralıklarını girerek size özel çalışma programı oluşturabilirsiniz. Takvim oluşturma ekranında; 1 haftada ne kadar süre çalışmanız gerektiği, eklediğiniz çalışma zamanlarının toplam süresi ve ne kadar daha süre artırmanız gerektiği gibi detayları görebilirsiniz. Size önerdiğimiz sürenin altında bir süre eklememenizi öneririz. Programınızda çalışmak istediğiniz dersleri ‘Program Derslerini Seç’ alanından ekleyebilirsiniz. Çalışabileceğiniz zamanları ve program derslerini seçtikten sonra sayfanın sağ alt tarafında bulunan ‘Takvim Oluştur’ alanından takviminizi oluşturabilirsiniz. 1 haftalık çalışma planınıza ‘takvim’ sayfasından ulaşabilir veya o güne ait çalışmalara ana sayfanızdan ulaşabilirsiniz.

TEKES ARTIK SİZE ÖZEL!

Bu 3 çalışmayı yaptığınızda programınız size özel sunulacaktır. Ayrıca çalışmalarınız devam ederken de bekleyen görevler menüsünü kontrol etmenizi ve yapılması istenilen çalışmalar varsa eksiksiz yapmanızı öneririz. Bu alanlar dışında; konularla ilgili tüm durumları inceleyebileceğiniz ve bazı işlemleri yapabileceğiniz ders dünyası sayfası, istediğiniz çalışmaları kontrollü olarak yapabileceğiniz ‘serbest çalış’ sayfası ve performansınızı inceleyebileceğiniz ‘performans’ sayfası ile ilgili kullanım detaylarını da ilgili sayfalarda bulunan tanıtım videolarından öğrenebilirsiniz.

Tekuzem Whatsapp Hattı