Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Ara Tatili Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Ara Tatili Nasıl Değerlendirmeliyiz?

Okula devam eden tüm öğrencilerimize “En çok neyi seviyorsunuz?” diye soracak olursak, şüphesiz “tatil” derler. Yorucu bir dönemi geride bırakırken elbette güzel bir tatili hak ettiğinizi çok iyi biliyor ve sizleri en az sizin kadar düşünüyoruz :)

Fakat şunu da bilmeniz gerekir ki bu ara tatil dönemi sadece dinlenmek, televizyon izlemek, oyun oynamak, internette dolaşmak vb. etkinlikler dışında, geleceğimizi de şekillendirmemizde önemli rol oynayan bir zaman aralığıdır. O halde bu güzel zamanı güzel bir şekilde değerlendirmek için haydi harekete geçelim ve ara tatili nasıl değerlendirmemiz gerektiğine birlikte bir göz atalım :)

 

1. Güzel Bir Çalışma Programı Hazırlayın

İlk dönem gördüğünüz/çalıştığınız konulardan eksiklerinizi belirleyip o konulara yoğunlaşın. Yoğunlaşın derken yoğun bir ders çalışmadan bahsetmiyoruz korkmayın. Sizi fazla sıkmayacak kadar az, fakat size faydası dokunacak kadar da çok. Bunu siz belirleyebilirsiniz.

 

2. Kitap Okuyun
Uzun zamandır okumak isteyip de vakit bulamadığınız kitapları çıkarmanın tam zamanı. Kitap okumanın size sağlayacağı faydalar saymakla bitmez. Böyle güzel bir aktivite ile hem kendi gelişimine hem de başarısına katkı sağlamayı kim istemez ki.

 

3. Ailenizle Vakit Geçirin

Onlarla yaptığınız keyifli aktiviteler sizi her zamankinden çok daha iyi hissettirecek. Birlikte oyun oynayabilir, sohbet edebilir, ev işlerinde birlikte hareket edebilirsiniz. Her biri onlarla geçireceğiniz vakitler için çok güzel birer fırsat aslında.

 

4. Hobilerinize Yoğunlaşın

Eğer yapmaktan çok keyif aldığınız bir hobiniz varsa evde o hobinizle ilgilenecek zamanlar yaratın. Müzik, resim gibi belirli alanlarda yeteneklerinizi ortaya çıkarmak ya da geliştirmek için çok doğru bir zamandasınız.

 

5. Hayallerinizi Düşünün

Geleceğinizle ilgili hayaller kurmak sizi bu hayalleri gerçekleştirme yolunda çok daha istekli biri haline dönüştürür. Hepimizin gelecek hayalleri vardır, fakat yoğun okul-sınav hazırlığı- iş vb. koşturmalarda çoğunu düşünmeye, harekete geçmeye zaman bulamayız. Tam da zamanınız varken bu hayalleri düşünmeye ve harekete geçirmeye ne dersiniz?

 

Önünüzde çok güzel bir zaman dilimi var. Bu zaman dilimini sadece boş bir vakit olarak görürseniz ileride yapmak istediklerinizi yapmaya başlamak için bu kadar uzun bir süre bulamayabilirsiniz. Şimdi derin bir nefes alın ve planlamalarınızı yapmaya başlayın. Yarınlarımızı güçlendirmek bugünlerimizi nasıl değerlendirdiğimizle ilgilidir unutmayın.

Hepinize iyi tatiller.

Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı