Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Beyin Yorgunluğu Yaşayanlara Özel Çözüm Önerileri

Beyin Yorgunluğu Yaşayanlara Özel Çözüm Önerileri

Kendimizi yoruyoruz, zorluyoruz, birçok şeyi düşünüp çözümlemeye, başarılı olmak adına kapasitemizi aşmaya, her şeye yetişmeye çalışıyoruz ve sonra da neden kendimizi gergin hissettiğimizi, neden unutkan olmaya başladığımızı, stres düzeyimizin neden arttığını merak ediyoruz.

Beyin gün içerisinde birçok şeyi aynı anda düşünmekten, çözüm arayışına girmekten vs durumlardan dolayı çok yorulur. İşte böyle zamanlarda beynimizi dinlendirmemiz her açıdan bize fayda sağlayacaktır.

Peki beyni dinlendirmenin yöntemleri nelerdir?

 

Ders çalışmak zorundasınız ama yoruldunuz!

Sınav bittikten sonra kendinize bir tatil planı yapın. Arzuladığınız tatil deniz kum güneş de olabilir, doğada bir kamp da ya da ülke turu da… Buna siz karar verin ama mutlaka şimdiden tatil planınızı yapın.

Çalışmaların bir türlü sonu gelmiyor mu?

Hayal kurun… Çalışmalarınızın bittiği günü hayal edin, hedefinize ulaştığınız gün içinizde hissettiğiniz o gururu, mutluluğu hayal edin. Hayal kurmak beyninizi dinlendiren en güzel yöntemlerden biridir.

Yaptığınız çalışmalarda bilgi edindiğiniz konular sizi fazlasıyla bunaltmış olabilir.

Gün içerisinde yarım saat ilgi alanınızla alakalı kitap, dergi, makale vs okuyun. Okumak sandığınızdan çok daha fazla dinlendirir beyninizi. Aynı zamanda beyninizin daha etkin çalışmasına da yardımcı olur.

Geleceğe Yönelik Sürekli Olumsuz mu Düşünüyorsunuz?

Olumsuz düşünceler size hiçbir şey katmayacak, aksine size fazlasıyla zararı dokunacaktır. Size fayda sağlamayan düşüncelerle zihninizi meşgul etmenin ve yormanın hiçbir anlamı yok. Bu düşüncelerden bir an önce arının.

Takın Kulaklığınızı ve Yürüyün.

Yürümek, sizi tüm negatif duygulardan arındırmakla beraber beyninizin daha dinç olmasını sağlayacaktır. Yürüyüş yapan insanların hem daha pozitif hem daha zinde olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Beyin yorgunluğunu atmak; günlük rutinden uzaklaşmakla, kendinize zaman ayırmakla ve pozitif düşünmekle mümkündür. Bu önerilerimizi dikkate alarak daha zinde ve enerjik bir yaşamda rol almanız dileğiyle…
Mutlu yarınlarınız olsun.

 


Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı