Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Nasıl Daha İyi Öğrenirim?

Nasıl Daha İyi Öğrenirim?

Okul hayatınız devam ediyor ya da bir sınava mı hazırlanıyorsunuz? Onlarca ders, onlarca konu arasında bazen sıkışıp kaldığınızı hatta nereden başlayacağınızı bir türlü bilemediğinizi mi düşünüyorsunuz? Bir türlü program yapamıyor, yapsanız da uyamıyor hatta boşa çalışıyormuş gibi hissettiğiniz anlar bile oluyor mu? Dersin başında sıkılıyor, konuyu çalışsanız da soruyu çözemiyor ve belki de verim alabildiğinize bir türlü inanmıyorsunuz…

Tüm bunlardan sadece biri ve belki çok daha fazlası sizin için de geçerliyse nasıl çalışmanız gerektiğini, en etkili öğrenme yolunun ne olduğunu, ne zaman ne yapmanız gerektiğini ve doğru bir planlamanın sizin için nasıl olması gerektiğini bilmiyor olabilirsiniz.  Fakat hiç endişelenmeyin. Şimdi sizlere en etkili öğrenme modelinin ne olduğundan bahsedeceğiz.

 

Herkes Farklı Öğrenir!

Aslında konuya şöyle başlayalım istedik. Herkes için geçerli tek ve en etkili öğrenme yolu yoktur. Çünkü herkes farklı öğrenir.

Hepimiz bu kadar farklıyken; seviyelerimiz, hedeflerimiz, zeka tipimiz, öğrenme stilimiz, okuma hızımız, anlama hızımız, stres seviyemiz, öz disiplinimiz ve çok daha fazla özelliğimiz bambaşkayken nasıl tek tip bir modelle aynı başarılara sahip olabiliriz ki?

Bu sebeple bizler ‘’kişiye özel eğitim modeli’’nin kusursuz bir şekilde uygulanmasıyla başarının doğrudan artacağını biliyoruz. Peki bu model nasıl mı uygulanır?

 

Öğrenme Karakteriniz Tespit Edilir.

Önce sizlere TEKUZEM tarafından bir ‘’eğitim analizi’’ yapılır. Bu analizle bireysel öğrenme kimliğiniz çıkarılır. Sınava hazırlanan bir öğrencinin ihtiyaç duyacağı bütün kriterler bu kimliğe yansıtılır. Seviye, hedef, katetmeniz gereken mesafe, öğrenme yapınız ve psikolojik yapınız gibi…

 

Seviye Ölçümünüz Yapılır.

Bu analiz sonrasında sizlere bir de ders ders seviyelerinizin ölçüleceği ‘’seviye belirleme sınavları’’ yapılır. Burada da her dersten hangi seviyeye dahil edileceğiniz ortaya çıkar.

 

Kişiye Özel Çalışma Programınız Oluşturulur.

Sonrasında bireysel bir çalışma programı oluşturulur ve bireysel eğitim programlarına dahil edilirsiniz. Örneğin; Temel Seviyede olduğunuz bir dersin hemen konu anlatımına başlamazsınız. Önce temel bilgileri öğrenmeniz gerekir. Bu sebeple temel seviyede olduğunuz dersler için öncelikle ‘’ön hazırlık’’ programlarına dahil edilirsiniz. Ya da ileri seviyede olduğunuz bir dersten konu çalışması ile zaman kaybetmek yerine tekrar ve soru çözümlerine katılacağınız ‘’pekiştirme’’ eğitimlerine başlarsınız. Yapacağınız her çalışma geri planda kayıt altında tutulur. Konular bittikçe ‘’check-up’’ yani konu tarama testlerine girmeniz istenir ve ilerleyişinize göre seviyelerinizdeki değişimler belirlenerek yeni planlamalar yapılır.

 

Bireysel Takip Sistemi ile Verimliliğiniz Artırılır.

Haftalık verimlilik raporlarınız oluşturulur. Sizden beklenen verimlilik seviyesinin altında ya da üstünde olmanız durumunda yine programınızda revizeler yapılmaya başlanır. Yalnız unutmayın: herkesin programı kendine özgüdür, yani bireyseldir. Sizin programınız sadece sizin veriminizi artırmaya yönelik olduğundan bir başkasına verim katmaz aksine verimini düşürebilir.

 

Hangi Konuya Öncelik Vereceğiniz Planlanır.

Bu sistem, çalışmalarda kısa sürede yüksek verim kazanmanız için ‘’konu önceliklendirme’’ yapar. Bu önceliklendirme de tamamen size özeldir. Nasıl mı? Geri planda yaptığınız tüm çalışmalar kayıt altında olduğu için sınava kalan süreye göre hangi konuya önce çalışmanız gerektiği belirlenir. O konunun sizin için öğrenilme süresi nedir, sınavda o konudan kaç soru çıkar, sizin o konudaki seviyeniz nedir, o konunun sizin için öğrenilme zorluğu nedir gibi birçok değere bakarak öncelikli çalışmanız gereken konuyu önünüze getirir. Böylelikle ne zaman ne çalışacağım kaygısı da yaşamamış olursunuz.

Tüm bunlar ve daha fazlasının yer aldığı ve sizi doğrudan başarıya ulaştıran modelin ismi ‘’TEKES’’ yani TEK EĞİTİM SİSTEMİ’dir.

Siz de bu modelle sınavlara hazırlanmak ve kişiye özel eğitimin ayrıcalığından yararlanmak istiyorsanız hemen ücretsiz eğitim analizimize katılın ve eğitim uzmanlarımızla iletişime geçin.


Ücretsiz eğitim analizine katılmak için tıklayın      

 

Tekuzem’e ulaşmak için;

444 5 835’ten bizi arayabilir,

0551 592 58 35 no’lu Whatsapp hattımızdan mesaj gönderebilir,

Facebook ve Instagram hesabımızdan bize yazabilir,

www.tekuzem.com resmi sitemizde canlı destek butonuna tıklayabilirsiniz!

 

Yorum Bırak