Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Sınavlarda Başarılı İnsanların Asla Kullanmadığı 5 Cümle

Sınavlarda Başarılı İnsanların Asla Kullanmadığı 5 Cümle

Başarının sırrı; niyet etmek, karar vermek ve hepsinden önemlisi azimle uygulamaktır. Yani hiçbir başarı tesadüf değildir.  Başarılı insanların yaptığı alışkanlıkları daha önce sizler için derlemiştik. Peki başarılı insanlar neyi yapmazlar? Hangi cümlelerden kaçınırlar? Gelin birlikte bir de bu konu üzerinde duralım.

 

1- Ders Çalışmaktan Nefret Ediyorum!

Sonunda başarıya ulaşacağından emin olan hiç kimse, o başarıya ulaşmak için sarf ettiği çabadan nefret etmez, ders çalışmayı; başarıya giden yolda bir araç olarak görmelisiniz.

 

2- Zaten Kazanmam İmkansız!

Karşınıza çıkan zorluklara, yolunuzu tıkayan engeller olarak bakmak yerine onları hayat maceranızın heyecan verici parçaları olarak görmeye çalışın. Göreceksiniz, sizin imkansız gördüğünüz problemleriniz çok daha kolay çözülecek.

 

3- Kazanmak için yeterli güce sahip değilim!

Bu cümleyi kuran kişilerin daha işe başlamadan, kendisinden ‘’başarısızlık’’ beklediği aşikardır. Peki size soruyoruz: harekete geçmeden önce yeterli güce sahip olup olmadığınızı nasıl anlarsınız?

 

4- Bilmem ki!

Neyi bilmediğini bile bilmeyen bir ses tonuyla kurulan bu cümle başarısız insanların ortak cümlesidir. Net hedefleri yoktur. Hedefi olan insanlar ‘’bilmem ki’’ yerine ‘’bunu hemen araştırayım’’ demeyi tercih ederler.

 

5- Daha Sonra Çalışırım!

Kulağa ne hoş geliyor değil mi? Keşke ‘’daha sonra yaparım’’ dediğimiz her şeyi daha sonra yapabilsek. Ama yapılmadığını çok iyi biliyoruz. Şunu unutmayın ‘’ertelemek’’ bir zaman hırsızıdır, sizi tembelliğe sürükler. Sonra bir bakmışsınız şu an ertelediğiniz ''bugünün işleri'' zamanla sizin ''yaşamınız'' haline gelmiş ve siz bilmeden de olsa yaşamınızı ertelemişsiniz...

 

Başarı denen olgu kendiliğinden oluşmaz. Siz istediğiniz ve ona yer verdiğiniz sürece bir özellik olarak sizde kalır. Ve ancak o zaman o ‘’başarılı insanlar’’ listesine adınızı yazdırırsınız.

O zaman bir kahraman beklemeyin sizi başarılı yapması için, çünkü unutmamanız gereken bir gerçek var: "O KAHRAMAN SİZSİNİZ!"


 

Yorum Bırak