Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Yapacağınız Küçük Dokunuşlarla Gününüzü Güzelleştirmenin 6 Yolu

Yapacağınız Küçük Dokunuşlarla Gününüzü Güzelleştirmenin 6 Yolu

Bazen gününüz planladığınız kadar mükemmel geçmez ve büyük bir problem yaşamasanız dahi ufak tefek aksilikler bile canınızı sıkmaya yeter. Herkesin başına gelen bu durum modunuzun düşmesine ve sadece o gün için geçerli dahi olsa tüm gününüzün maalesef kötü geçmesine neden olur. Tabii şunu bilmekte fayda var ki; küçük aksilikler ne kadar sinir bozucuysa, bunların üstesinden gelmek de bir o kadar kolaydır.

İşte gününüzün daha iyi geçmesini istiyorsanız yapmanız gereken küçük ama oldukça etkili 6 yöntem:

1- Yürüyüş Yapın!

Sadece iki dakikalığına bile olsa yapacağınız küçük bir yürüyüş size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir.

2- Favori şarkınızı açın ve sesli bir şekilde şarkıya eşlik edin

Müzik dinlemeyi hemen hemen sevmeyen yoktur. En sevdiğiniz şarkının melodisi kulaklarınızın pasını silerken, bir yandan da şarkıya eşlik edin. İmkanınız varsa olabildiğince sesli söylemenizi öneririz; bu durum günün tüm stresinden uzaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

3- Çizim yapın

“Benim çizime yeteneğim yok” deseniz bile elinize bir kalem bir de kağıt alıp istediğiniz çizimleri yavaş yavaş kağıda uygulamaya başlayın. Bu yöntemle ortaya çıkan ve sizin oluşturduğunuz şekilleri görmek sizi fazlasıyla rahatlatacaktır.

4- Kitap okuyun

Özellikle ilgi alanınız olan bir türü elinize alın ardından sayfaları karıştırmanın ve yeni bir maceraya atılmanın keyfini çıkarın.

5- Nefes Alın

Bir şeye odaklanmak istiyorsanız en iyi çözüm nefes almaktır. O an sadece aldığınız nefese odaklanın ve çevredeki her şeyi bir süreliğine yok sayın.

6- Bir Süredir Almak İsteyip Alamadığınız Şeyi Alın.

Belki bir kıyafet, belki saat, belki de bir defter... Uzun süredir almayı düşündüğünüz şey her neyse kendinizi ödüllendirin ve onu bugün kendiniz için alın.

 

İşte sadece saniyelerinizi alacak bu küçük eylemlerle; gününüzün çok daha keyifli geçmesini sağlayacak ve üzerinizdeki stresi azaltarak inanılmaz bir rahatlama hissedeceksiniz. Hele ki bu aktiviteleri alışkanlık haline getirirseniz stresli bir gününüz neredeyse yok denecek kadar az olacak diyebiliriz :)

Kendinize zaman ayırmayı unutmadığınız yarınlarınız olsun..
Keyifli ve mutlu bir gelecek dileriz.

 

Yorum Bırak