Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

Olumlu Düşün :)

Olumlu Düşün :)

Düşüncelerimiz eylemlerimizi etkiler. Sahip olduğumuz olumsuz düşünceler güvensizlik duygusu, anksiyete ve öfke gibi durumlarla sonlanabilir ve sonuç olarak bunlar daha fazla olumsuz düşünceyle adeta bir kartopunun çığa dönüşmesi gibi büyüyerek bizi rahatsız eder.

Olumsuz düşüncelerimizi olumluya çevirmek bizim elimizdedir. Önyargılarımızı ve beynimizin ürettiği kötü senaryoları yok etmek yine bizim elimizde. Klişe; ama bardağın dolu tarafına odaklanmak hayat kurtarır :)

 

O halde, Onun Yerine → Bunu Söyle!

 

Başarısız ve tembel bir insanım.  Başardığım birçok şeyin olduğunu biliyorum. Bugüne kadar az çalışmış olabilirim, bu günden itibaren elimden geleni yapacağım.

 

Asla yeterli olamayacağım.  Olduğum halimle yeterliyim.

 

 Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum.  Henüz her şeyi çözmüş değilim.

 

 Pes ediyorum, bu fazla zor, bunu yapamam.  Evet, bu çok zor; ama denemeye devam edeceğim.

 

 Of, çok aptalım.  Sadece bir hata yaptım.

 

 Hayatım çok kötü!  Kötü bir karar vermiş olabilirim, bundan sonra hatalarımdan ders çıkarıp önüme çıkan fırsatları değerlendireceğim.

 

 Ders programıma uyamıyorum.  Ders programımı TEKUZEM rehberlik uzmanlarından destek alıp kendi performansıma göre düzenleyebilirim.

 

 Hiç motive değilim, herkes beni geçecek!  Bu sınav hayatımda bir seviye atlamamı sağlayacak bir araç. Sınava hazırlık süreci ne kadar zor olursa olsun, sınav sonucumun beni mutlu edebilmesi için motivasyonlu bir şekilde çalışacağım.

 

• Sınavda çok kaygılanacağım için başarısız olacağım.  Sınav kaygımı kontrol altına alıp sınavda rahatlıkla soruları cevaplayacağım.

 

 Çok rakibim var, ben çalışacak zaman bulamazken zamanı fazla olan rakiplerim beni geçecek!  Sınava hazırlık sürecinde en önemli şeyin çok çalışmak değil, verimli çalışmak olduğunu biliyor ve işlerimden arta kalan zamanı en verimli şekilde ders çalışmak için kullanıyorum. Elimden gelenin en iyisini yaptığımı biliyorum :)

 

     

 

 

 

 

Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı