Size en uygun Uzaktan Eğitim Programını öğrenmek için hemen Formu Doldurun. SİZİ ARAYALIM
×
Tekuzem Ücretsiz Dene

STRES YÖNETİMİNDE MUCİZEVİ ORGAN BEYNİN MAHARETLERİ

STRES YÖNETİMİNDE MUCİZEVİ ORGAN BEYNİN MAHARETLERİ

Yaşamda sizi bekleyenler var…

Güçlü olduğunuzu hissettiğiniz sürece varsınız…

Stresle geçen zaman, yaşamın kaybolan anlarıdır…

Beynimizin sorgulama mekanizması öğrenme ve çözüm üretmenin başlangıcıdır. Amaç; iyiye, daha iyiye, çok iyiye ulaşmak ve olası kötü sürprizlere karşı koyma becerisi kazanmak olmalıdır. Ancak bu becerinin geliştirilmesi, kullanılması ve en önemlisi alışkanlık kazanması çok daha önemlidir. Hemen bir denemeyle mucize beklemek yerine, sürekli denemeler yaparak mucize yaratmaya odaklanmak gerekir.

 

PEKİ NASIL YAPACAĞIM?

Hemen bir ayna bul, karşısına geç, yalnız olduğundan emin ol ve imkanın varsa bu uygulamayı sesli yap.  Odaklanarak verilen cümleleri gözlerinin içine bakarak tekrarla:

“Ben ne yapmam gerektiğinin farkındayım.”

“Ben sorumluluklarımın farkındayım.”

“Ben ne yaptığımı biliyorum.”

“Ben beynimi kullanmak istiyorum.”

“Ben farklı olmak istiyorum.”

“Ben başarılı olmak istiyorum.”

“Ben kariyer yapmak istiyorum.”

“Ben hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum.”

“Bütün bunları isterken, kendimi olası zorlukların üstesinden gelecek kadar güçlü hissediyorum, çünkü ben gerçekleri görecek kadar güçlüyüm ve hayatın yaşanmaya değer olduğunun farkındayım.”

Stresle baş etme konusunda kullanabileceğiniz altın sözleri sizlerle paylaşmış bulunmaktayız. Aslında yaptıklarınızın doğru olup olmadığını kontrol etmek, gücünüzün kapasitesiyle orantılıdır. Bu işlemi yapabilmek bir yerde insanın kendisi ile yarışıdır. Yani bu işlem sayesinde beynimizi kamçılayan pozitif iteni kazandırmış oluyoruz. Cümleler yeteri kadar anlamlı değil mi? Bu bilinçaltınız için hiç öyle değil, inanın. Beyin gücümüzü kullansak da kullanmasak da o sürekli çalışan bir organımızdır. Ancak ona işlerlik kazandırmadığımız sürece yaratıcılık ve kapasite konusunda kendi bildiğini yapmaya ve pek de üretken olmayarak bir yaşam sürmeye bizi itecektir.

 

Hayatınızın Efendisi olduğunuzu hatırlayıp, değişim ve yönetim çanlarını çalarak eyleme geçtiğiniz, nice güzel başarılara kavuştuğunuz günlerin sizlerle olmasını umuyoruz.

Yorum Bırak
Tekuzem Whatsapp Hattı